E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Policia i sekuestroi 1.5 mln euro, reagon menjëherë ish-drejtori i ALUIZNI-t

Ish-drejtori i ALUIZNIT, Ferdinand Shehu ka reaguar lidhur me vendimin e policisë, e cila i sekuestroi 1,5 milionë euro llogari banke.

Sipas njoftimit të policisë, ky bllokim është bërë pasi transaksioni bankar është kryer me burime të paligjshme. Mirëpo, Shehu i quan të pavërteta këto deklarime.

I pyetur nga “Ora News”,  ka thënë se 1.5 milion eurot e sekuestruara janë të ardhura të siguruara nga shitja e një hoteli.

“1.5 milionë eurot e sekuestruara janë të ardhura të siguruara nga shitja e një hoteli”, sqaroi Shehu.

Po ashtu, në njoftimin e policisë thuhet se Shehu ka tentuar transferimin e 1 milionë eurove jashtë vendit, me justifikimin për investime financiare, ndërkohë 500 000 Euro të tjera i ka vendosur në depozitë me afat.

Lidhur me këtë, Ferdinand Shehu deklaroi se aktualisht ndodhet në Itali dhe se transaksioni që po kryhej, sipas tij, ishte në përputhje me ligjet shqiptare.

“Aktualisht ndodhem në Itali, nuk kam asgjë për të fshehur, do të kthehem në Shqipëri. Transaksioni që po kryeja ishte në përputhje me ligjet shqiptare, në rrugë bankare dhe noter. Do të ndjek të gjitha rrugët ligjore për të cilën nga ky moment është ngarkuar avokatja ime”, tha Shehu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunoi kryebashkiakun e Selenicës, pranga 57-vjeçarit. Dalin dyshimet e para

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Pas hekurave...

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...