E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Pësoi aksident të rëndë, Marquez mund të qëndrojë gjatë jashtë pistave

Marc Marquez pësoi një aksident të rëndë në garën hapëse të MotoGP, duke pësuar një frakturë në krahun e djathtë.

Piloti spanjoll i Hondës dhe kampioni në fuqi do t’i nënshtrohet të martën operacionit dhe pritet që të qëndrojë gjatë larg pistave.

Gazeta spanjolle “AS” pyeti doktorin Jose Gonzalez, specialist në dëmtimet e sportistëve, mbi kohën e rikuperimit të Marquez.

“Nëse përveç frakturës ka edhe një prekje të nervit, gjë që doktorët e MotoGP nuk e konfirmuan dot nga vizita e kryer në klinikën e pistës, operacioni do të jetë më i ndërlikuar. Mendoj se rikuperimi do të jetë i gjatë. Do të duhet 1 muaj e gjysmë ose dy muaj. Nuk përjashtohet edhe mundësia që të qëndrojë 3 muaj pa gara”, tha Gonzalez, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...

Berisha bën deklaratën e fortë për 21 janarin: Rama meriton burg të përjetshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, u shpreh se nisja e hetimeve të ngjarjes së 21 janarit 2011 po bëhet nga kryeministri aktual Edi Rama për arsye...

Covid/ Manastirliu tregon se kur do të kryhet vaksinimi i të gjithë popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha në emisionin “Opinion” se ekzistojnë tre skenarë për vaksinimin e të gjithë popullatës me vaksinën ndaj COVID- 19. Sipas...

“Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Gazetari Artan Hoxha, ditën e sotme ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të 10 viteve më parë, ku të vrarë...

Sali Berisha kujton 21 janarin e vitit 2011: Ja pse qëlloi garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë versionin e tij të ngjarjes së 21 janarit 2011, ku pas protestave të dhunshme para kryeministrisë mbeten të vrarë...