E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Atentati ndaj prokurorit Ndoj, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Redjan Rrajës

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën për zbutjen e masës së sigurisë ndaj Redjan Rrajës, i cili u arrestua për atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoj.

Kërkesa e 34-vjeçarit u rrëzua me argumentin se nuk ka pasur shkelje ligjore, ose proceduriale nga Gjykatat e Posaçme të cilat e lanë në qeli.

Rraja kërkonte nga Gjykata e Lartë që të deklarohej i paligjshëm arrestimi, me argumentin se ndalimi është kryer vetëm me iniciativën e prokurorisë. Ai nuk ka pranuar në asnjë moment autorësinë për ketë ngjarje, por organi i akuzës e ka fundosur me provat biologjike që u gjeten në makinën e braktisur.

Redjan Rraja akuzohet për ngjarjen e pasdites së 1 Nëntorit të vitit të shkuar, tek mbikalimi i Shkozetit, ku u zhvillua atentati ndaj prokurorit Ndoj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...