E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Për herë të parë nga korriku i vitit 2020, Anglia raporton 0 vdekje nga Covid

Një lajm shumë i mirë vjen nga Anglia, pasi kryeministri Boris Johnson dhe qeveria e tij, deklaroi se do të rishikohet vendimi javën e ardhshme, për lehtësim të mëtejshëm, të  masave kufizuese kundër koronavirusit

Autoritetet shëndetësore, kanë raportuar se në 24 orët e fundit, nuk ka pasur asnjë viktimë nga koronavirusi, shkruan The Sun.

Është hera e parë që Anglia nuk regjistron ndonjë vdekje nga koronavirusi brenda një dite, që nga 30 korriku i vitit të kaluar, pas valës së parë të pandemisë.

Ndërkohë, asnjë viktimë nuk është regjistruar në Skoci dhe Irlandën e Veriut, teksa në Uells u raportuan të paktën katër humbje jete.

Shkalla e infeksionit tani është në nivelet më të ulëta që nga shtatori i këtij viti, dhe pranimet në spital vazhdojnë të ulen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si jemi bërë kështu, kaq absurd

Nga: Artan Fuga Ikim nga Kukësi në Londër, sepse Kukësi nuk ka zhvillim dhe nuk siguron punë, etj. Ikim në Londër. Qeveria ndërton aeroportin në Kukës që...

Koronavirusi/ 5 raste të reja nga 4 mijë testime në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vend vijon të mbetet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 5 raste të reja me Covid-19, nga 4.064...

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi kalon në ekipin e parë tek Shalke 04

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi nënshkroi kontratën e tij të parë si profesionist me “mbretërorët” gjermanë të Shalke 04-ës. 23-vjeçari u bashkua me skuadrën...

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...