Pendohet Joakim Lëv, rikthen yllin e Bajernit te kombëtarja gjermane

Një lajm i mirë vjen për mesfushorin e Bajernit, Tomas Myler, por jo vetëm për të. Sipas informacioneve të “Bild”, trajneri Joakim Lëv ka ndryshuar mendim për lojtarin dhe në maj do të marrë një vendim për rikthimin e Mylerit në skuadrën kombëtare të Gjermanisë.

Momentalisht lojtari sapo kaloi COVID-in dhe është rikthyer në stërvitje me skuadrën e Bajernit. Presioni mediatik dhe i tifozëve në Gjermani për rikthimin e Mylerit në skuadër ishte shumë i madh. Kjo, pasi lojtari po kalon (deri para infektimit) një moment shumë të mirë në Mynih me skuadrën bavareze.

Në sezonet e fundit ai jo vetëm ka fituar shumë trofe, por ka qenë edhe lojtari me më shumë asiste në skuadrën kampione të Europës në sezonet e fundit.

Duket se Lëv është i vendosur për t’i besuar sërish cilësive dhe eksperiencës së Mylerit, i cili ka fituar Botërorin me skuadrën gjermane në Brazil 2014.