E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Pas 7 ditësh starton ‘EURO 2020’, ja kombëtarët favorite për fitimin e trofeut

Pas 7 ditësh, starton kompeticioni për kombëtare europiane ”Euro 2020”.  Faqja e njohur e statistikave “OPTA Paolo” ka bërë një renditje për skuadrat që janë favorite dhe jo favorite për të fituar trofeun.

Franca është favoritja e madhe për të triumfuar në fund me 20,5% të mundësive, e dyta është Belgjika me 15,7% të mundësive, podiumin e mbyll kombëtarja e Spanjës me 11,3% të mundësive.

E katërta renditet Gjermania me 9,8% të mundësive dhe e pesta klasifikohet Portugalia e Ronaldos me 9,6% të mundësive.

Më pak të favorizuara për fitimin e këtij trofeu, janë skuadrat të cilat konsiderohen të dobëta, si Sllovakia dhe Maqedonia e Veriut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...