E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

PANDEMIA/ Rriten shifrat e pandemisë në Greqi, 483 raste të reja dhe 9 viktima

Situata e pandemisë në Greqi vijon të jetë e rëndë. 438 raste të reja dhe 9 viktima janë regjistruar së fundmi.

Ende në Greqi vijon të mbetet problem rajoni më i populluar, Atika ku ndodhet dhe Athina që mbart infektimet më të mëdha.

84 pacientë janë të intubuar në spitalet greke teksa viktimat në total kanë shkuar në 509 vetëm nga COVID-19 zyrtarisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...