E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Pandemia në Maqedoninë e Veriut, 83 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 4 viktima dhe 83 raste të reja me COVID-19, janë kryer 539 testime mes të cilëve 83 raste kanë rezultuar pozitive.

Rastet e reja me Covid janë konfirmuar në Shkup-34, Kumanovë-3 Shtip-6, Tetovë-5, Strugë-3, Veles-3, Ohër-1, Gjevgjelia-1, Strumica-5, Kriva Palanka-1, Radovish-1, Koçan-9, Berovë-1, Valandovë-5, Vinica-1, Delçeva-4.

Ndërkohë viktimat janë 3 nga shkupi përkatësisht, 66, 88 dhe 61 vjeç dhe një 73 vjeçar nga Tetova.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 18.873, prej të cilëve 15.487 janë shëruar, ndërsa 760 kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...