E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Nusja e sapomartuar bie për vdek*e nga shkëmbi në muajin e mjaltit

Një nuse e sapomartuar ka vdekur, pasi ka rënë nga një shkëmb gjatë muajit të mjaltit në një incident që policia e përshkroi si “të dyshimtë”.

Fawziyah Javed, 31 vjeç, thuhet se kishte udhëtuar për në Edinburg, vetëm disa ditë pasi festoi pritjen e saj të dasmës.

Gruaja u rrëzua tragjikisht nga Selia e Arturit (vullkan antik) rreth orës 21:00 të së enjtes, dhe shërbimet e urgjencës shkuan në vendin e ngjarjes në Holyrood Park, raporton Daily Record.

Përkundër përpjekjeve të policisë, ndihmës së mjekëve dhe ekipeve të zjarrit, e reja e cila punonte në Lyons Davidson Solicitors në Leeds, nuk mund të shpëtohej.

Shërbimet e urgjencës nxituan në Parkun Holyrood pas orës 21:00 të së enjtes. Besohet se ajo festoi dasmën me të dashurit e saj të Dielën para se të udhëtonte për në Skoci me tren në fillim të javës.

Burimi gjithashtu pohoi se Fawziyah mendohej se ishte në fazat e hershme të një shtatëzënie, para vdekjes së saj tragjike.

Policia e Skocisë konfirmoi se një 27-vjeçar është arrestuar, si pjesë e hetimit të tyre për incidentin.

Një zëdhënës i forcave tha: “Ne morëm një raport se një grua kishte rënë nga Arthur’s Seat, Edinburgh, rreth orës 21:00 të enjten, 2 shtator.

Gruaja u shpall e vdekur pavarësisht përpjekjeve të policisë, mjekëve dhe ekipet e zjarrfikësve.

“Shërbimet e urgjencës morën pjesë, përfshirë shërbimin e zjarrfikësve dhe ambulancën. Gruaja 31-vjeçare vdiq në vendngjarje, pak kohë më vonë dhe vdekja e saj po trajtohet si e dyshimtë”.

Burimi i lajmit: Mirror. Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...