E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Kosovë/ Pandemia mbërthen vendin, 21 viktima në 24 orët e fundit

Autoritet shëndetësore në Kosovë raportojnë për një situatë të përkeqësuar si pasojë e Covid-19. Ministria e Shëndetësisë njofton nga 10.609 testime, 1.278 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Një situatë po kaq e rënduar është edhe me pacientët që nuk ia kanë dalë dot mbanë. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me pandeminë 21 qytetarë.

Sot janë shëruar 1.248 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 122.140. Në total numri i rasteve aktive është 26.534.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...

Sebastian Kurz tërhiqet nga politika

Akuzat për korrupsion e detyruan Sebastian Kurz-in të jepte dorëheqjen si kancelar austriak. Kreu i ÖVP tani largohet nga të gjitha funksionet e tij...

24 vende të botës me Omicron, OBSH: Rrezik më i lartë i ri-infektimit

Zyrtarët shëndetësorë thonë se varianti i ri i koronavirusit Omicron tani është bërë dominues në Afrikën e Jugut, dhe po nxit një rritje të...

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...