E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Ndeshja me Kazakistanin, UEFA i beson ‘drejtësinë’ arbitrit hungarez

Sfida e Shqipërisë me Kazakistanin në Ligën e Kombeve i është besuar arbitrit hungarez, Tamas Bognar.

42-vjeçari ka nisur karrierën profesioniste të gjykimit në futboll në vitin 2016, ndërsa është graduar si arbitër i FIFA-s në vitin 2009.

Me 325 ndeshje mbi shpinë, Bognar konsiderohet si arbitër me përvojë në arenën europiane.

Bognar do të ndihmohet nga Bolazh Buzhash, Peter Kobor (arbitra anësorë) dhe dhe Gergo Bogar (arbitër i katërt).

Ndeshja Shqipëri-Kazakistan do të luhet më 11 tetor, ora 15:00.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...