E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Ministrit serb i refuzohet hyrja në Kosovë

Ministrit të Rinisë dhe Sporteve në Serbi, Petar Petkoviq, i kanë refuzuar kërkesën për hyrje në Kosovë. Ky refuzim nga ana e autoriteteve në Kosovë, është bërë vetë publike nga ana e Petkoviq.

Nga mediat serbe bëhet me dije se institucionet e Kosovës kanë dërguar mbrëmë një njoftim, se i ndalohet hyrja ministrit Petkoviq në Kosovë.

Petkoviq kishte bërë kërkesë për të ardhur në Kosovë, në mënyrë që të bisedonte me disa të rinj, të cilëve do t’u shpërndante bursa studentore. Po ashtu ai kishte planifikuar të vizitonte edhe Qendrën për Ekologji dhe Zhvillim Sportiv në Zubin Potok.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...