E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid.

Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e tij të mëparshme nga spitali San Raffaele, preferoi të shmangte veten nga gazetarët dhe kameramanët që e prisnin në daljen e pavijonit D të spitalit. Në fakt, ai nuk ishte i pranishëm në kabinën e një prej makinave që do ta merrte nga pavijoni, por, me sa mësohet, ai u detyrua të hipte në një makinë tjetër që e priste jashtë dhe doli përmes një kalimi tjetër.

“Ne jemi vërtet të lumtur për Presidentin Berluskoni. E gjeta të fortë dhe në formë.” – deklaroi nënkryetari i Grupit San Donato, Kamel Ghribi, i cili u takua me Berlusconin para daljes së tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...