E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq për herë të parë në karrierë me Barcelonën sesa për golin e barazimit “in extremis” të finales së Superkupës së Spanjës, ku baskët dolën fitimtarë në kohën shtesë.

23-vjeçari zbuloi për televizionin spanjoll “Movistar” se “Pleshti” e goditi në fytyrë me shuplakë pasi e bllokoi me trup për të avancuar përpara. Por, Vijalibre nuk mban mëri ndaj yllit argjentinas duke thënë se një situatë e tillë, ku shkon drejt humbjes, të bën të pafuqishëm duke mos i kontrolluar dot nervat.

“Është e qartë për mua. E bllokova me trup Leon, kështu që ai s’mund të kalonte përpara dhe për këtë u nervozua. Më goditi me dorë në fytyrë dhe mendoj se ishte faull i pastër. Në fund të ndeshjes, një gjë e tillë është normale sepse je i pafuqishëm në çastet e fundit të lojës. Por, nuk duhet të futemi në konflikt.

Të gjitha ekipet shkaktojnë faulle, çelësi kryesor është të mos dorëzohemi. Ka minuta ku kuptojmë se e dimë që duhet të mbyllim gjithçka. Futa këmbën dhe për fat të mirë e bllokova”, shprehet Vijalibre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nuk shkon Çe Guevara në Shqipëri, Albin…

Nga: Skënder Minxhozi 577-vjetori i Beslidhjes së Lezhës, pastaj lule te Çerçiz Topulli e ndonjë anabas tjetër i ngjashëm, që nuk pata kohë ta vë...

E rëndë/ Prej një muaji e shtruar në Infektiv, 22-vjeçarja humb jetën nga Covid

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në vendin tonë. Fatkeqësisht, një 22-vjeçare nga Kolonja nuk ka arritur ta fitojë betejën me virusin ndekjeprurës. E reja,...

Bajern-Dortmund/ Ja çfarë duhet të dini për klasiken gjermane

Bayerni, kryesues i Bundesligës, do të presë vizitën e Borussia Dortmundit në kryendeshjen e javës në Bundes. Fushë-beteja gati për "der Klassiker", një ndeshje...

Ekzekutimi i 31-vjeçarit në Vlorë, gjykata jep vendimin për një prej autorëve

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë ‘’Arrest me burg’’ për Hans Jonuzi, një nga autorët e vrasjes së 31-vjeçarit, Tauland Gjikaj. Ngjarja e...

“Kam dy ditë që pres informacion për motrën”/ Vëllai denoncon nga Infektivi

Një qytetar ka denoncuar faktin se ka dy ditë që nuk ka komunikim me motrën e tij, e cila është e shtruar në spitalin...