E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

Merrni çadrat me vete, ja zonat ku do ketë sot reshje shiu

Vijon paraditja me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, kryesisht në veri dhe zonat jugore.

Pasditja mbetet me kthjellime në Perëndim, ndërsa vranësira dhe shira të herë pas hershëm do të ketë në zonat malore.

Sipas Meteoalb era do të fryjë deri mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzimin 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit por një rënie prej 2 gradë celsius sjellin orët e mesditës në territor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...