E enjte, 29 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Mediat gjermane: Sinqeriteti pezulloi Mavrajn nga ekipi i Hamburgut

Mërgim Mavraj është duke bërë një pauzë në karrierën e tij, pasi është përjashtuar nga ekipi i parë i Hamburgut në Bundesligën Gjermane dhe është dërguar në ekipin e dytë. Por qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare nuk ka pranuar të stërvitet pasi trajneri i ekipit nuk ka licencën e duhur nga UEFA për të stërvitur profesionistë. Eksperienca e Mavrajt tek ekipi gjerman ka përfunduar dhe në fundin e sezonit pritet që ai të largohet dhe të kërkojë një ekip të ri.Trajneri Christian Titz deklaroi se e kishte pezulluar Mavrajn për gjendjen e tij fizike dhe se nuk e binde në formën që kishte treguar. Pas këtij prononcimi nuk kemi pasur asnjë sqarim për këtë situatë, pasi edhe shtatlarti kuqezi nuk ka pranuar të flasë as për mediat gjermane e shqiptare.

Por mediat pranë klubit të Hamburgut kanë zbuluar se trajneri Titz nuk ka dhënë arsyet e vërteta të përjashtimit të Mavrajt dhe brazilianit Walace nga ekipi i parë. Zbulohet se të dy futbollistët duke parë kalvarin e rezultateve negative kanë dalë kundër trajnerit duke u treguar të sinqertë dhe e kanë etiketuar si të paaftë për të shpëtuar ekipin nga rënia nga Bundesliga. 31-vjeçari shqiptar dhe 23-vjeçari brazilian e kanë shprehur diçka të tillë dhe te drejtuesit e klubit dhe aty ka nisur i gjithë problemi me të dy.Mavraj ka luajtur këtë sezon 17 ndeshje me ekipin gjerman, të gjitha si titullar, ndërsa ka qëndruar 6 herë në stol. Ai nuk po grumbullohet më nga trajneri i HSV-së, pasi rrugët janë ndarë mes tyre. Ekipi i HSV-së po kalon sezonin më të keq në gjithë historinë, pasi mund të bjerë nga Bundesliga për herë të parë. Në fakt, duket se nuk ka asnjë shpëtim për të.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit Zaev takon Ramën dhe Vuçiç: Ballkani është shtëpia jonë e përbashkët europiane Humbi motrën e mbesën...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me ngjarjet kryesore të një dite më parë Mbi 14 mijë raste në 24 orë në Irlandë, numri më i lartë i të infektuarve...

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...