E martë, 15 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Martanesh, flakët e zjarrit rrezikojnë banorët e fshatit Lenë

Një sipërfaqe  e madhe pyjore në fshatin Lenë të Martaneshit në Dibër është përfshirë nga flakët e zjarrit pasditen e sotme .

Zona pyjore me pisha ku ka rënë zjarri ndodhet në terren malor, çka e bën të vështirë ndërhyrjen e zjarrfikësve.

Flakët e zjarrit janë duke avancuar drejt banesave, duke rrezikuar kështu banorët e fshatit.

Për shuarjen e flakëve, në terren ndodhen disa forca zjarrfikëse. Deri tani, nuk ka informacione rreth shkaqeve të rënies së zjarrit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Votimi si tregues i humbjes së besimit

Nga Dritan Hila Edhe nëse i marrim për të vërteta listat dhe të saktë numërimin e Jemin Gjanës, Basha ka marrë vetëm 42% të votave...

Web Designeri i habit të gjithë: Quan djalin HTML në nder të profesionit të tij

Një web designer nga Filipine është bërë viral për shkak të emrit të pazakontë që i vendosi të birit të porsalindur. Mac Pasqual vendosi...

SHBA/ Kryebashkiaku i Uashingtonit: Jemi qyteti më Gay në Amerikë

Kryeqyteti i SHBA-së ka vuajtur për gati 18 muaj nën protokollin e rreptë të koronavirusit, por Kryebashkiaku i Uashington DC Muriel Bowser hapi qytetin...

Indi/ Automjeti i parkuar zhduket në disa sekonda (Video)

Një automjet i parkuar, u zhduk brenda pak sekondave, pasi toka poshtë saj u ça. Ngjarja ndodhi në Mumbai të Indisë, teksa mësohet se...

Franca/ Analizë e plotë taktike, formacioni, sistemi, sulmi dhe mbrojtja

Totila Kotorri/Tirana Today Franca është ndër favoritët për të fituar UEFA Euro 2020. Ata kanë shumë lojtarë të klasit botëror dhe udhëhiqen nga Didier Deschamps,...