E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Manastirliu publikon shifrat: 770 mijë të vaksinuar kundër Co*id-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend.

Gjatë ditës së sotme janë vaksinuar 4441 qytetarë, ndërkohë që numri total it ë vaksinuarve ka arritur në 770.084.

Shqipëria po vaksinon me 4 vaksina anti-COVID: Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e ulët pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 12 raste të reja, nga 3.255 testime të kryera.

Po në 24 orët e fundit, janë shëruar edhe 118 pacientë, teksa raste aktive mbeten 633. Aktualisht, në spitalet COVID po trajtohen 41 pacientë, duke shënuar një ulje të ndjeshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...