E hënë, 1 Mars, 2021
3 C
Tirana

“Lumë” droge nga Shqipëria, policia italiane kap gomonen me 2.2 ton marijuanë

Guardia di Finanzia ka sekuestruar plot 2.2 ton drogë që vinte nga Shqipëria me destinacion Italinë.

Gomonia ishte braktisur në plazhin e Promontorios dhe ishte e ngarkuar me thasë plastikë të mbushur me marijuanë, të cilët u gjetën afro 15 metra larg bregut të detit.

Gomonia ishte rreth 8 metra e gjatë, e pajisur me dy motorë të fuqishëm, brenda së cilës ndodheshin 57 pako marijuanë, që arrinin vlerën e 20 milionë eurove, sipas autoriteteve italiane.

Autorët janë larguar, ndërsa policia po heton për kapjen e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...