E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Lajm i keq për Real Madrid, Zidane humb titullarin

Një lajm i keq vjen për skuadrën e Real Madrid, teksa mbrojtësi Marcelo mund të humbë sezonin si pasojë e një dëmtimi.

Mbrojtësi i krahut të majtë me shumë gjasë nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Zinedine Zidane. Real Madrid do të ketë në dispozicion vetëm Mendyn në 4 ndeshjet e tjera.

Përmes një njoftimi zyrtar, “Los Blancos” njoftojnë se lojtari ka pësuar një dëmtim dhe se do të shihet çfarë do të ndodhë me kalimin e kohës.

“Pas testeve të sotme, futbollisti ynë Marcelo ka mësuar se është dëmtuar në këmbën e tij të majtë. Do të shohim se si do të përgjigjet në vazhdim”, thuhet në njoftim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...