E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Kuvendi i preu sinjalin. PD ‘merr hak’, futet LIVE në rrjetet sociale

Kuvendi i ka ndërprerë sinjalin e transmetimit Komisionit Hetimor për 25 prillin, pas largimit të PS-së nga mbledhja. Një përfaqësuese nga administrata e Kuvendit, ka kërkuar që të ndërpritet sinjali, por Alibeaj është shprehur se çdo ndërprerje sinjali është e jashtëligjshme, dhe se do të ketë kallëzime penale.

Por pavarësisht kërcënimeve të lëshuara nga kryekomisioneri Enkelejd Alibeaj për sekretaret e Kuvendit, institucioni menjëherë ndërpreu sinjalin e mbledhjes së Komisionit Hetimor të zgjedhjeve të 25 prillit.

Demokratët nuk e kanë lënë me kaq, por në kundërpërgjigje kanë realizuar vetë mbledhjen dhe me regji nga Facebook-u. Deputetët e PD-së po bëjnë raportim mbi provat e mbledhura, për shkeljet e pretenduara gjatë zgjedhjeve parlamentare.

Oerd Bylykbashi është ndalur te disa prej pikave, ku sipas tij, ka shkelje të ligjit. “Nëpërmjet verifikimit të fondeve publike, synohet të faktohet masakra e 25 prillit, si pasojë e transfertave të pakufizuara për tërmetin, me qëllim maksimalizimin e votave të PS-së. Për të provuar lidhjen midis këtyre veprimeve të shtetit, në ndryshim me kodin zgjedhor, do theksoj blerjen e votës nëpërmjet shtesës buxhetore. Dhënia e granteve për periudhën zgjedhore”, tha Bylykbashi gjatë fjalës së tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...