E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Kryesia e PS, Rama shtyn zgjedhjet brenda partisë për një vit

Kryesisë së PS i ka mbaruar mandati 4 vjeçar dhe sot duhet të zgjidheshin anëtarët e rinj të saj, por kryeministri Edi Rama ka vendosur që kjo Kryesi të vijojë edhe për një vit.

Këta janë anëtarët e Kryesisë së PS edhe për një vit:

Edi Rama

Taulant Balla

Gramoz Ruçi

Ditmir Bushati

Mimi Kodheli

Eglantina Gjermeni

Vangjush Dako

Fatmir Xhafaj

Valentina Leskaj

Niko Peleshi

Lindita Nikolla

Evis Kushi

Erion Veliaj

Damian Gjiknuri

Blendi Klosi

Erion Braçe

Armando Subashi

Arben Ahmetaj

Olta Xhaçka

Pandeli Majko

Vasilika Hysi

Ermonela Valikaj Felaj

Ulsi Manja

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...