E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Konte po fiton titullin por gati shkëmbimi i pankinave Inter – Atletiko

Konte po fiton titullin kampion pas 11 vitesh në ambientin bluzi por në fakt është në synimet e Atletiko Madridit, siç raportohet nga ‘Elgoldigital’, duke përsëritur thashethemet që janë shfaqur javët e fundit.

Në shtëpinë e ‘Colchoneros’, po vihet në pikëpyetje pozicioni i Simeones, i cili duhet të mbajë veten në krye të tabelës duke rezistuar rikthimin e madh të Real Madridit dhe Barcelonës. Pas shumë vitesh, bashkpunimi historik me ‘Cholon’ mund të ndërpritet për arsye ekonomike.

Atletiko, duke hequr qafe pagën e tij faraonike (mbi 20 milion euro në vit), do të bënte vend në buxhetin e blerjeve të rëndësishme në merkato.

Konte do të ishte zëvendësuesi ideal dhe i interesuar për fillimine një aventure në La Liga. Në të njëjtën kohë, Simeone ka shprehur vazhdimisht se do të ishte dëshira e tij për të trajnuar “neraxurrët’, ngjyrat me të cilat ai është shumë i lidhur. Një ‘shkëmbim’ i stolave ​​do të ishte i bujshëm, por i realizueshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...