E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Keqtrajtoi ish-bashkëshorten e tij, Imami shqiptar dëbohet nga Zvicra

Imami Fehim Dragusha nga Kosova do të largohet nga Zvicra ku ka jetuar prej 10 vitesh, për shkak të akuzave për dhunë fizike ndaj ish-gruas së tij.

Gjykata Federale në Zvicër e ka dënuar atë, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe seksuale ndaj ish-bashkëshortes së tij nga Singapori.

Imami i ka mohuar këto akuza duke e çuar çështjen për ankimim në Gjykatën e Strasburgut. Dragusha është shprehur se do që ta vuajë dënimin në Zvicër dhe jo të kthehet në Kosovë, por kërkesa e tij nuk është marrë parasysh

“Pas vendimit të Gjykatës Federale, unë duhet ta lëshoj Zvicrën derisa kjo çështje të përfundoj në Gjykatën e Strasburgut, për të parë nga afër realitetin se ku ka gabuar Gjykata Federale e Zvicrës, duke mos pasur asnjë padi në Polici dhe duke mos qenë nën hetime, ata pa të drejtë lëshuan vendimin se unë kinse kam rrahur dhe keqtrajtuar ish-gruan time”, është shprehur Imami.

Sipas Dragushës, çështja e tij është e politizuar duke këmbëngulur se ai nuk ka kryer veprat për të cilat akuzohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...

Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Nëse do të ndërmerrni një udhëtim ditor në shkretëtirën e Saharasë në Afrikën e Veriut, do të duhet të keni me vete më shumë...

Burgosja e Navalny/ BE bie dakord për sanksione të reja kundër Rusisë

Për shkak të veprimit kundër kritikut të Kremlinit Navalny, ministrat e jashtëm të BE kanë rënë dakord për sanksione të reja kundër Rusisë. Përgjegjësit...