E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Kamioni aksidenton familjen shqiptare në Itali, foshnja pëson dëmtime të rënda

Një familje shqiptare është aksidentuar rëndë në Marostica, Itali. Sipas mediave italiane vajza e vogël e familjes, vetëm 14-muajshe ka pësuar dëmtime të rënda.

Vogëlushja është dërguar menjëherë në spitalin e Padovës, ndërsa po lufton me jetën pasi mjekët janë detyruar t’i presin njërën këmbë për shkak të dëmtimeve. Gjithashtu edhe çifti i bashkëshortëve është shtruar në spital, ku gruaja  ka pësuar fraktura në krah dhe burri ka prerë damarët pasi u godit nga xhami i makinës.

Makina me të cilën po lëvizte familja shqiptare u përplas me një kamionçinë që po drejtohej nga një 58-vjeçar italian. Nga kontrollet e kryera rezultoi se italiani po i jepte makinës nën efektin e alkoolit. Pas ngjarjes së rëndë, shoferi italian tentoi të largohej nga vendi i aksidentit, por patrulla policore e ndaloi menjëherë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...