E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Fitoi Evrovizionin/ Befason Conchita, nuk do ta njihni me pamjen e re (Foto)

Ajo bëri një botë të fliste për të, pamjen e saj dhe atë që pëfaqësonte. E njohur për të gjithë si Conchita Wurst, këngëtarja transgjinore rrëmbeu fitoren e Eurovizion në vitin 2014. Këngëtarja me zërin potent u shfaq veshur me fustan, flokë të gjata por pa hequr dorë nga mjekra e saj.

Conchita ka vendosur të ndryshojë pamjen dhe ka prerë flokët fare shkurt. Postimi i saj në rrjetet socale tërhoqi vëmenjen e të gjithëve. Transgjinorja thuajse nuk njihet me ndryshimin e befasishëm.

Ndërsa hoqi dorë nga flokët e gjata, duket se këngëtarja nuk ka në plan të heqë mjekrën e saj. Conchita Wrust ka treguar se ky ndryshim vjen pasi në të ardhmen do ta vazhdojë me emrin e tij të vërtetë, Thomas Neuwirth.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...