E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Jose Mourinho thyen heshtjen: Kam të ardhme edhe pa “Djajtë e kuq”

Jose Mourinho thotë se nuk do të flasë për largimin e tij nga Manchester United nga “respektimi i thellë” që ka për kolegët e tij të mëparshëm.

Ai u shkarkua të martë nga drejtimi i kësaj skuadre , të cilën e udhëhoqi për dy vjet e gjysmë. Jose Mourinho është kthyer në Londër, aty ku edhe jeton familja e tij.

Në një intervistë të dhënë për mediat vendase, trajneri portugez komentoi shkurtazi eksperiencën e tij në Mançester, por edhe shkarkimin.

“Manchester United ka të ardhme të sigurt edhe pa mua dhe unë kam të ardhmen time edhe pa “Djajtë e kuq”. Jam vërtetë i lumtur dhe i nderuar që punova në “Old Trafford” për më tepër se dy vite”, theksoi Mourinho.

Trajneri portugez u shkarkua pasi klubi prej javësh po kalonte një krizë rezultatesh, që e kishin nxjerrë nga objektivat, ndërsa ambienti nuk ishte i qetë as në dhomat e zhveshjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Deri 1 miliardë dollarë grami, ja kush janë elementet më të shtrenjtë në botë

Elementet kimikë janë blloqe ndërtimi të gjithçkaje që shohim rreth nesh. Deri tani njihen 118 elementë, 94 prej të cilëve janë në gjendjen e...

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli në Shqipëri, Prokuroria italiane nis hetimet

Prokuroria e Peruxhas ka nisur hetimet për zhdukjen e biznesmenit italian Davide Pecorelli. Makina që ish-arbitri kishte marrë me qira u gjet e djegur...

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...

Topalli apel qytetarëve: Rama, Meta dhe Basha duhet të ikin më 25 prill

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka kërkuar bashkimin e shqiptarëve kundër Edi Ramës, Lulzim Bashës e Ilir Metës. Topalli u shpreh se vendi...