E martë, 7 Korrik, 2020
28 C
Tirana

“Jemi të tronditur”/ Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, disa të plagosur

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

Aksident i rëndë, ndërron jetë 28-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Shkodër, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 28-vjeçare. Ngjarja ndodhi në rrugën Shkodër-Bardhaj në vendin...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Shtatë persona kanë mbetur të plagosur, pas një sulmi ndodhur ditën e sotme në një shkollë të mesme në Santa Clarita, SHBA.

Dyshohet se personi që ka qëlluar me armë zjarri është një aziatik. Ndërsa autoritetet bëjnë thirrje të herëpashershme që mos të qarkullojnë në zonën përreth shkollës. Sipas “CNN”, mes të plagosurve, dy pacientë ndodhen në gjendje kritike për jetën.


Ndërsa autoritetet u bëjnë thirrje personave që banojnë në zonën rreth shkollës që të qëndrojnë në shtëpi. Pasi autori endet i lirë. Po ashtu, mendohet se i dyshuari është student i shkollës.

Për të shmangur çdo rrezik të mundshëm, tre shkolla fillore në atë zonë janë mbyllur.

Mamaja e një prej studenteve tha për “CNN”, se ajo bashkë me vajzën e saj po shkonin për në shkollë, teksa në një moment, e bija u telefonua nga miqtë e saj.

“Shokët e saj dëgjuan pesë të shtëna. Ata ndodheshin në palestër, kur dëgjuan të shtënat. Miqtë e saj e telefonuan menjëherë dhe i thanë që mos të shkojë në shkollë”, u shpreh Hannah de Caussin.

Sulmi ndodhi 20 minuta para se të fillonte mësimi. “Të gjithë jemi vërtet të mërzitur. Kjo është një lagje paqësore. Është tronditëse. Fëmijët po kontaktojnë me njëri-tjetrin për të mësuar se kush janë viktimat”, tha de Caussin.

De Caussin tha që ajo dhe vajza e saj 14-vjeçare, Mya Griffin, shkuan menjëherë për të marrë katër miqtë e saj. Të cilët aktualisht po qëndrojnë në shtëpinë e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qeni nuk lejohet të leh në shtëpi, s’do ta besoni çfarë bën (VIDEO)

Qentë mbeten ndër kafshët më të dashura për njerëzit. Ata e ndjejnë pronarin e tyre dhe lidhen aq shumë me ta, dhe vetëm përmes...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“Lajm i bukur”, Rama bën publik zbulimin më të fundit në Shqipëri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë një lajm të bukur me qytetarët, sikundër e cilëson ai. Rama bën të ditur se Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore,...

U largua nga shtëpia dhe nuk u kthye më. 53-vjeçari gjendet i mbytur në rezervuarin e Sellcave

Një 53-vjeçar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Sellcave. Artan Arapi ishte larguar ditën e djeshme nga shtëpia, dhe nuk u kthye më....

Paralajmërimi për 3 të ‘fortët’, OFL vë para përgjegjësisë dy nga Kuçova e një nga Berati

Operacioni Forca e Ligjit ka vënë para përgjegjësisë për deklarim pasurie 3 shtetas, që më parë kanë qenë të dënuar në Itali për “Shfrytëzim...