E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

“Je martuar me babanë tënd”/Dashuria nuk njeh moshë, 26-vjeçarja s’do t’ia dijë për diferencën (foto)

Më të lexuarat

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Në Shqipëri është rritur numri i viktimave nga COVID-19, duke shkuar në 32. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se mbrëmjen e sotme ka ndërruar...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Aksident rrugor në aksin Seman-Fier, plagosen dy persona

Së fundmi ka ndodhur një aksident rrugor në aksin Seman-Fier. Aksidenti ka ndodhur përkatësisht në zonën e njohur si Çlirim i Fierit. Raportohet se kanë mbetur...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 50 persona kanë humbur jetën në shtetin fqinj gjatë 24 orëve të...

Zbulohet biznesmeni që mbante milionat në makinë, ja ku do i çonte

Të dhëna të reja kanë dalë nga hetimet paraprake, sa i takon vjedhjes së lekëve nga bagazhi i mjetit të një biznesmeni. Me datë...

Një 26-vjeçare nuk është ndalur aspak nga komentet negative të njerëzve, pasi është në një raport me një mashkull i cili ka moshën e të atit. 26-vjeçarja Terri Foster-Guy ka thënë se ajo është e dashuruar, dhe se familjet e të dy palëve i mbështesin. Ajo është 27 vite më e re se partneri i saj, por nuk do t’ia dijë se çfarë mendon bota.

26 vjeçarja ka thënë se ajo dhe i dashuri i saj Kirk Campbell, 53 vjeç, të dy nga Australia, shpesh marrin kritika nga njerëzit në rrugë, për shkak të diferencës së tyre në moshë. Gjithsesi, Terri Foster-Guy është e mendimit se asaj nuk i interesojnë se çfarë mendojnë të tjerët.

“Kirk dhe unë nuk na interesojnë se çfarë mendon bota për ne, sepse ne jemi shumë të dashuruar. Mosha e Kirkit nuk ka rëndësi për mua. Unë e adhuroj atë për personin që është. Kurdoherë që njerëzit e ngatërrojnë atë për babanë tim, ne thjesht qeshim”.

Në Tetor të vitit 2015, Terri dhe Kirk, morën pjesë në një event, dhe të nesërmen u bënë miq në Facebook.

Terri tha: “Ne nuk u takuam atë ditë, por të nesërmen, Kirk më shtoi në Facebook”. “Unë nuk e dija se kush ishte, sepse fotografia e tij ishte me një kostum Deadpool, kështu që unë nuk mund ta shihja fytyrën e tij”.

Ata të dy ishin të divorcuar. Kirk Campbell ka një djalë, ndërsa Terri Foster-Guy ka një vajzë.

Pas takimit të tyre fillestar, Terri dhe Kirk do të takoheshin me djalin e tij Mason, 11 vjeç dhe vajzën e saj Olivia, 7 vjeç, për datat e lojës në parkun e tyre lokal, dhe katër muaj më vonë dyshja u bënë çift.

Një muaj më pas, Kirk prezantoi Terri-n me familjen e tij, të cilët pranuan menjëherë dashurinë e tyre.

Por, pavarësisht se fituan mbështetjen e familjeve të tyre, Terri dhe Kirk u përballën me një mori komentesh nga të huajt, që talleshin me diferencën e moshës.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pronarja e biznesit: I hoqa bllokun Ramës në rrjetin social, doja të shihja a do e hapja dyqanin

Kryedemokrati Basha vijon të takojë bizneset, ndërsa shpesh është shprehur se po përjetojnë një tjetër krizë nga COVID-19. Sot ai është takuar me disa...

Ambulanca del nga rruga, ndërron jetë pacienti që po transportohej drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në fshatin Krutje, Fier. Policia bën me dije se një ambulancë që po transportonte një pacient drejt...

COVID-19 në Itali/ Bilanci i viktimave në 24 orët e fundit

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 92 persona si pasojë e koronavirusit. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 34 viktima janë...

“Shëndetësia që duam”, Rama jep lajmin e mirë nga Lezha (VIDEO)

Kryeministri Rama njofton se në qarkun e Lezhës, ka përfunduar tashmë rindërtimi i gjashtë qëndrave shëndetësore të reja. Duke bërë krahasimin me vitet e...

Kur do rihapet transporti publik? Rregullat që duhen zbatuar

Kryeministri Edi Rama dje deklaroi se deri nga fundi i kësaj jave do vendoset data e saktë se kur dhe si do funksionojë transporti...
WhatsApp KONTAKTO TT