Bota

“Je martuar me babanë tënd”/Dashuria nuk njeh moshë, 26-vjeçarja s’do t’ia dijë për diferencën (foto)


               Publikuar në : 13:12 - 18/10/19 M. S

Një 26-vjeçare nuk është ndalur aspak nga komentet negative të njerëzve, pasi është në një raport me një mashkull i cili ka moshën e të atit. 26-vjeçarja Terri Foster-Guy ka thënë se ajo është e dashuruar, dhe se familjet e të dy palëve i mbështesin. Ajo është 27 vite më e re se partneri i saj, por nuk do t’ia dijë se çfarë mendon bota.

26 vjeçarja ka thënë se ajo dhe i dashuri i saj Kirk Campbell, 53 vjeç, të dy nga Australia, shpesh marrin kritika nga njerëzit në rrugë, për shkak të diferencës së tyre në moshë. Gjithsesi, Terri Foster-Guy është e mendimit se asaj nuk i interesojnë se çfarë mendojnë të tjerët.

“Kirk dhe unë nuk na interesojnë se çfarë mendon bota për ne, sepse ne jemi shumë të dashuruar. Mosha e Kirkit nuk ka rëndësi për mua. Unë e adhuroj atë për personin që është. Kurdoherë që njerëzit e ngatërrojnë atë për babanë tim, ne thjesht qeshim”.

Në Tetor të vitit 2015, Terri dhe Kirk, morën pjesë në një event, dhe të nesërmen u bënë miq në Facebook.

Terri tha: “Ne nuk u takuam atë ditë, por të nesërmen, Kirk më shtoi në Facebook”. “Unë nuk e dija se kush ishte, sepse fotografia e tij ishte me një kostum Deadpool, kështu që unë nuk mund ta shihja fytyrën e tij”.

Ata të dy ishin të divorcuar. Kirk Campbell ka një djalë, ndërsa Terri Foster-Guy ka një vajzë.

Pas takimit të tyre fillestar, Terri dhe Kirk do të takoheshin me djalin e tij Mason, 11 vjeç dhe vajzën e saj Olivia, 7 vjeç, për datat e lojës në parkun e tyre lokal, dhe katër muaj më vonë dyshja u bënë çift.

Një muaj më pas, Kirk prezantoi Terri-n me familjen e tij, të cilët pranuan menjëherë dashurinë e tyre.

Por, pavarësisht se fituan mbështetjen e familjeve të tyre, Terri dhe Kirk u përballën me një mori komentesh nga të huajt, që talleshin me diferencën e moshës.

 

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT