E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Ish-ministrja nënë për herë të dytë, sjell në jetë një vajzë

Ish-ministrja dhe ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Klajda Gjosha është bërë nënë për herë të dytë. Lajmin e ëmbël e ka shpërndarë kolegia e saj, ish-deputetja Nora Malaj përmes një postimi në rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

“Një urim për ty e mira Klajda! Muaji Gusht nisi mbarë! Uroj që për ju të gjithë të jetë i tillë! Mikja ime e mirë, Klajda, sot u bë nënë për herë të dytë. Po kësaj here, ndryshe nga hera e parë, solli në jetë një vogëlushe të bukur, të cilës i uroj që jeta ta mirëpresë e ta dojë, t’i ofrojë pafund dashurinë e përkujdesin e prindërve , mami Klajdës e babi Ardianit, vëmendjen dhe dashurinë e vëllait Luis, që po e priste me shumë gëzim dhe kuriozitet, dashurinë e nënave dhe të gjyshërve, mirësinë e tezes dhe të xhaxhallarëve. Qofsh e lumtur vogëlushja ime! Nuk ka bekim më të madh sesa mëmësia. Sot, Klajdës ju kompletua familja. Dashuria e prindërve për fëmijët dhe respekti i fëmijëve për prindërit kur rriten janë kapitali më i çmuar për njerëzimin.

Jam e bindur se tashmë Klajda po përjeton momentet më të forta të mëmësisë, atë të pasjes së foshnjës pranë, aromën e dëlirë të qumështit dhe pastërtisë që e kanë privilegj vetëm bebet dhe e ndjej që së bashku me qumështin e gjirit do t’i transmetojë dhe dashurinë për këtë botë që tashmë për të është e panjohur, po që do ta shoqërojë tërë jetën! Le ta mirëpresim këtë bekim hyjnor me urimin më të mirë: Qofsh e lumtur vogëlushe, u rritsh plot dashuri, qofsh e rrethuar nga mirësia dhe gëzofsh të gjitha ciklet e jetës me prindërit pranë dhe me ëmbëlsi e mirësi rrethuar! Paç jetë të gjatë, të begatë dhe të lumtur! Mirë se erdhe midis nesh! Ardhsh me këmbë të mbarë e begati! Sot ishte një ditë lumturie, se ti na gëzove me ardhjen tënde dhe Mami Klajda e kaloi edhe këtë sprovë të vështirë!

Paçi vetëm gëzim e lumturi”, shkruan Nora Malaj.

Kujtojmë që ish-ministrja Klajda Gjosha ka edhe një djalë 5 vjeç, që quhet Luis.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...