E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Ish-futbollisti gjerman në telashe, arrestohet për krim të organizuar

Deniz Naki ndodhet në telashe të mëdha. Ish-futbollisti i kombëtareve të moshave të Gjermanisë, është vënë nën pranga ditën e djeshme në qytetin e Açen, pasi akuzohet për drejtimin e një organizate kriminale.

Kjo organizatë është përfshirë në shantazhe, trafikim droge dhe financim i PKK-së (Partia e Punëtorëve të Kurdistanit), e cila konsiderohet organizatë terroriste.

Naki ka lindur në Gjermani dhe ka origjinë kurde. Në karrierën e tij, mesfushori 31-vjeçar ka luajtur për Bayer Leverkusenin, St. Paulin dhe Paderbornin.

Tri vjet më parë, ai u përjashtuar përjetësikisht nga futbollit turk për përhapjen e propagandës “separatiste dhe ideologjike”, teksa ishte pjesë e Gençlerbirilgit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...