E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Interi konfirmon largimin: Nuk jemi pjesë e Ligës së Evropës

Dje në mbrëmje 6 klubet angleze shpallën braktisjen e Super Ligës së Europës.

Valës së largimit nga Superliga e Evropës i është bashkuar edhe klubi italian Inter.

“Inter konfirmon se nuk është pjesë e projektit të Superligës. Ne jemi gjithmonë të përkushtuar që t’i japim tifozëve eksperiencën më të mirë të futbollit” shkruan Inter në njoftim.

Disa minuta më parë, largimin e ka konfirmuar edhe Atletico Madrid.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...