Stil

I vihen prangat autores së shkrimit “Si të vrasim bashkëshortin”, dyshohet se vrau burrin e saj


               Publikuar në : 19:07 - 13/09/18 lm

Shkrimtarja Nancy Crampton-Brophy e cila dikur shkroi një ese me titull “Si të vrasim bashkëshortin”, është akuzuar për vrasjen e bashkëshortit të saj, Dan Brophy.

Policia në Portland, Oregon arrestoi Nancy Crampton-Brophy, 68 vjeçe, të mërkurën e kaluar dhe e akuzoi atë për vrasje dhe përdorimin e paligjshëm të një arme.

Burri i saj, një kuzhinier 63-vjeçar, u qëllua për vdekje në një kuzhinë në një institut në Oregon më 2 qershor.

Dhe siç thuhet më tej, rreth tre muaj më vonë, ajo është arrestuar për vrasjen e bashkëshortit të saj.

Për ironi, ndërkohë, gruaja në fjalë kishte shkruar edhe dy libra të tjerë: “Bashkëshorti i gabuar” dhe “I dashuri i gabuar”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT