E hënë, 8 Mars, 2021
9 C
Tirana

I cilësuar si bossi i drogës në Ballkan, Serbia arreston shqiptarin

Naser Kelmendi, i cilësuar si bossi i drogës në Ballkan, është vënë në pranga mesditën e sotme në Serbi. Kelmendi është arrestuar në hyrje të qytetit të Loznicës, rreth orës 13:30 të ditës së sotme, shkruan Novosti.rs.

Ai është parë në një hotel në hyrje të Loznicës mesditën e sotme, dhe pkërisht në këtë moment, disa mjete të policisë janë nisur për të shkuar në hotelin ku ndodhej.

Efektivët e kanë arrestuar Kelmendin por nuk i kanë  gjetur asgjë që mund ta lidhë me ndonjë krim të kryer. Ende nuk dihet arsyeja që e çoi policinë të arrestonte Naser Kelmendin, pasi nuk ka dalë as komunikata zyrtare.

Naser Kelmendi është shqiptar i lindur në Kosovë. Ai është biznesmen i vënë në listën e zezë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi njihet si një nga tregtarët më të mëdhenj të drogës në Ballkan

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zelanda e Re tronditet nga tërmeti me magnitudë 6.6 ballë

Zelanda e Re është tronditur nga një tërmet me magnitudë6.6 në brigjet e saj lindore, vetëm disa ditë pasi një varg tërmetesh në të...

Berisha: PD-ja po shkon drejt fitores së sigurt, Rama po xhiron në boshllëk

Ish-kryeministri Sali Berisha, është i bindur se Partia Demokratike po shkon drejt fitores së sigurt të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në PolitikOn,...

Anulohen votat e partive boshnjake dhe rome në komunat me shumicë serbe

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka anuluar në tërësi votat në zgjedhjet e 14 shkurtit, për subjektet politike boshnjake në komunat të banuara...

Zbardhet lista e kandidatëve të sigurtë të PD në Tiranë, kryeson Basha (Emrat)

Zbardhen emrat e 11 kandidatëve të parë të Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës, ku lista do të kryesohet nga kryetari i kësaj force...

Ndrangheta i frikësohet më shumë shkollës sesa drejtësisë

Nga: Andrea Pasini “Il Giornale” “Mafia i frikësohet shkollës më shumë sesa drejtësisë, pasi arsimi heq barin nën këmbët e kulturës mafioze”.Nuk është për t’u...