E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Humbi rastin e artë në ”Wembley”, Muller tregon pse u eleminua Gjermania

Mesfushori gjerman, Thomas Muller pati një shans të artë në ndeshjen ndaj Anglisë në fazën e 1/8-ave në ”Euro 2020”. Pas një asisti perfekt nga Kai Havertz, 31-vjeçari u gjend i vetëm përballë portierit Pickford, por nuk arriti të shënojë, duke i mohuar barazimin Gjermanisë, e cila më pas e humbi ndeshjen me rezultatin 0-2.

Pas ndeshjes, Muller kërkoi faljen për mos realizmin e golit, që ndoshta mund ta dërgonte ndeshjen në kohën shtesë. Por, tashmë ai ka analizuar shkaqet se përse Gjermania u eleminua nga kampionati evropian, dhe për këtë, ia hedh fajin ish-trajnerit Joachim Low.

Sipas Muller, skemat taktike të Low nuk ishin të sakta dhe kjo solli eleminimin e tyre para kohe nga kompeticioni europian.

“Fiksimi ynë për të mos pësuar gola, duke përdorur një mbrojtje kompakte dhe strategjia ‘të presim e të shohim’, janë dy shkaqet pse dështuam në Euro2020“, ka shkruar 31-vjeçari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...