E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Holanda/ Frank de Boer largohet, “vendosa të mos vazhdoj”, por nuk varej nga ai

Pas konsultave midis federatës holandeze, Frank de Boer-it dhe agjentit të tij Guido Albers këtë pasdite, është vendosur që të dy palët të ndahen me efekt të menjëhershëm. Frank de Boer ka njoftuar se nuk dëshiron të vazhdojë, gjë që është gjithashtu në përputhje me kontratën midis të dy palëve, e cila imponontenjë vend në çerekfinale. Kjo kontratë nuk do të rinovohet.

Frank de Boer: “Në pritje të vlerësimit, unë kam vendosur të mos vazhdoj si trajner i kombëtares. Synimi nuk është arritur, kjo është e qartë. Kur u rreka të bëhesha trajner i kombëtares në vitin 2020, mendova se ishte një nder dhe një sfidë, por isha gjithashtu i vetëdijshëm për presionin që do të vinte menjëherë nga emërimi im. Ky presion tani vetëm po rritet, dhe kjo nuk është një situatë e shëndetshme për mua, as për përzgjedhjen në prag të një sfide kaq të rëndësishme për futbollin holandez në rrugën e kualifikimit të Kupës së Botës. Dua të falënderoj të gjithë, natyrisht tifozët dhe lojtarët. Komplimente edhe për menaxhmentin që ka krijuar një klimë të vërtetë të lartë sportive këtu në Kampus. “

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...