E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Gruaja e tij ishte burrë, s’do ta besoni si e mësoi të vërtetën imami nga Uganda

U dashurua me një burrë që ishte shtirur si një grua, por e vërteta doli pas dy javëve martesë. Një imam kishte shkuar në xhami dhe aty ishte lutur për të gjetur partneren e jetës së tij. Ai ka rrëfyer se po kërkonte për tu martuar, e kur ishte përballur me një “vajzë” të cilën e cilësonte si të bukur, i kishte propozuar për martesë.

Por fatmirësisht gënjeshtra zgjati pak, pasi burri i cili vishej si një grua, kishte vjedhur tek fqinjët pranë. Kaq mjaftoi që të denoncohej në rajonin e policisë dhe falë një kontrolli, doli në shesh edhe e vërteta. Rasti në fjalë i ka ndodhur një imami nga Uganda, ku mësoi se “gruaja” e tij, në fakt ishte burrë.

Sheikh Mohammed Mutumba ka thënë për mediat se mes tyre nuk kishte ndodhur asnjë akt seksual, pasi “e shoqja” i kishte thënë se ishte me menstruacione.

Po si u mësua e vërteta? Fqinjët kishin vënë re se “gruaja” kishte hipur në mur, ku kishte vjedhur televizorin si dhe rrobat. Ata denoncuan rastin në fjalë në polici dhe efektivët arrestuan të dyshuarën.

E dyshuara mbërriti në komisariat e veshur me rroba islamike dhe sandale. Më pas, një oficere policie iu desh ta kontrollonte të akuzuarën përpara se ajo të futej në qeli.

“Është një procedurë normale që ushtrohet ndaj kujtdo”, shpjegon oficeri Isaac Mugera, duke shtuar se oficerja nuk po u besonte syve pas zbulimit të papritur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...