E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Gjysmëfinalet e ”Euro 2020”, çmimet e biletave stratosferike

Kampionati europian ”Euro 2020”, ka dhuruar spektakël dhe surpriza, ku disa prej skaudrave pretendente, si Gjermania, Franca apo Holanda janë eleminuar që në fazën e 1/8-ave.

E ndërsa nga 2 korriku pritet të fillojë faza çerekfinale, tifozët tashmë ka nisur të interesohen për biletat e ndeshjeve për fazën gjysmë finale, të cilat do të luhen në ”Wembley Stadium”.

Por, stadiumi në Londër nuk do të jetë i mbushur plotësisht, për shkak të pandemisë së koronavirusit, ndaj dhe çmimet e biletave kanë pësuar një rritje të ndjeshme.

Për ndeshjet e datave 6 dhe 7 korrik, shuma e parave që duhen paguar për një biletë të tribunës qendror, kanë kaluar nga 750 në 1000 euro, por ndoshta ato mund të rriten edhe më shumë.

Çmimet e biletave të tjera, të paktën sipas atyre që ka nxjerrë UEFA në shitje variojnë: 195 euro për ato të kategorisë 3 dhe 595 euro për kategorinë 2.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koron*virusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori grek Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat greke foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...