Gjekmarkaj-Topallit: Në vend të sulmosh Ramën, po merresh me PD-në

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në Lezhë, Agron Gjekmarkaj ka debatuar me kryetaren e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli.

Të ftuar në emisionin Real Story, Gjekmarkaj tha se është e paarsyeshme që Topalli, dikur pjesë e PD, në vend të sulmojë Ramën po merret me partinë ku ka bërë karrierë politike vite më parë.

Sipas tij, sulmet e Topallit apo Patozit nuk dëmtojnë as PD e as Bashën pasi nuk kanë peshë elektorale.

Agron Gjekmarkaj: Shpresoja, ose mendoja që me znj. Topalli dhe Patozi të ishim duke folur kundër qeverisë e Ramës, debati filloi me një sulm ndaj PD që zonja ka qenë anëtare, kryetare e kuvendit, ka kërkuar vota, tani që nuk kërkon vota për partinë, kërkon për partinë.

Kam qenë kundër, me pozicionin, paradoksale që zonja ka bërë parti dhe është e drejta, kurse unë jam kandidat në Lezhë. Jo paradoksale se e meritoj apo jo unë, por për kritikat ndaj lidershipit

Shërbim i pastër ndaj qeverisë. Mënyra si menaxhohet fushata, znj.Topalli preferon të sulmojë PD. PD nuk është Basha, Berisha, Topalli, Gjekmarkaj e Patozi. Partitë edhe gabojnë, edhe përmirësojnë. Partitë janë institucion, PD është institucion politik dhe etik. Ikja ep ersonave me të drejtë dhe pa të drejtë nuk irrëzon, ato mbeten. Ato përmirësohen.