E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Gazetarja shuan dyshimet! Ja ku do e shohim në sezonin e ri televiziv

Gazetarja Ilda Bejleri ka qenë në fokusin e lajmeve rozë ditët e fundit, teksa ka bërë bujë me lajmin se do largohej nga Digitalb, pas 11 vitesh punë.

Më në fund është zbuluar edhe projekti i ri me të cilin moderatorja do të prezantohet në fillimin e sezonit të ri televiziv. E kontaktuar nga Gazeta Shqiptare, Ilda zbulon për herë të parë detaje të reja nga karriera e saj. Duke pranuar largimin nga Digitalb, ajo rrëfen se do të vijë së shpejti me një projekt në Top Channel.

“Po është e vërtetë që jam larguar, tashmë mund të konfirmoj që do të rikthehem së shpejti në televizion, këtë herë në Top Chanel, megjithatë do të doja që t’ua lija surprizë. E di që tingëllon si ‘cliche’, por do të doja të ishte një surprizë e bukur për të gjithë publikun, ndaj do te presim edhe pak”, është shprehur Ilda.

Ndërkohë që mediat online kanë shkruar edhe për një sherr mes moderatores dhe Shakohoxhës, ku u përfol se faji ishte i Ilda Bejlerit, prej protagonizmit të tepruar që gazetarja kishte. Pa komplekse ajo ka folur edhe për këtë temë, por duke mos ndaluar tek sherri, por tek puna e saj.

“Natyrisht që do isha protagoniste, kam 11 vjet tek Digitalb. Besoj se protagoniste kam qenë në fushën time, në atë që di të bëjë më mirë. Ndaj mendoj që shpërblimin e publikut e kam të merituar”, përfundon ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...