E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Gazetarja nxjerr detaje të rënda: Dy vajza të tjera janë ngacmuar nga roja e shkollës

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

PS do të bashkëpunojë me LSI? Majko flet për koalicionet

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në "Repolitix", ka shmangur pyetjen nëse  Erion Veliaj do të jetë pasardhës i Edi Ramës. Ministri zgjodhi...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Duket se përdhunimi i vajzës 15-vjeçare nuk është rasti i vetëm, pasi të njëjtin fat kanë patur edhe dy shoqet e saj. Detaje të reja janë hedhur në dritë mbi abuzimin e minorenes. Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” në News 24, gazetarja Dorjana Bezat ka zbuluar se nga biseda që ka pasur me minorenen, në dijeni për gjithë abuzimin ishin edhe dy shoqet e saj. Edhe këto vajza janë ngacmuar nga Abas Doku. Skandali i përdhunimit të 15-vjeçares në zonën e Babrrusë në Tiranë nga 65-vjeçari dhe 3 adoleshentët, merr përmasa më të mëdha, pasi e mitura dyshohet se është dhunuar për 4 vite me radhë, që në klasën e 5-të.

“Vajza ka thënë se edhe dy shoqe të saj kanë pësuar të njëjtën gjë, janë abuzuar në këtë shtëpi. Njëra nga vajzat e tjera është shpërngulur me familjen jashtë Shqipërisë, nuk është këtu. Ndërsa vajza tjetër jeton në Babrru. Duhet të ketë hetime edhe për këto raste”, tha gazetarja.

Në një lidhje telefonike me emisionin, mësuesja kujdestare e vajzës deklaroi se gjatë kohës që e mitura ka qënë në shkollë, nuk ka shfaqur ndonjë shenjë shqetësuese. “Nuk kam vënë re asgjë shqetësuese gjatë kohës së gjimnazit…Një herë kur ka munguar 2 apo 3 ditë, vura në dijeni nënën. Ajo erdhi në shkollë, më solli raport. Diskutuam dhe më tha se ishte e sëmurë me temperaturë”.

65-vjeçari Abaz Doku, i akuzuar për përdhunimin dhe shantazhimin e 15-vjeçares, u paraqit sot në gjykatë. Përkrah tij ishte i ulur i akuzuari tjetër, K. Poçi 20 vjeç. Ndërkohë dy të akuzuarit e tjerë, R.O dhe F.B, të dy 15 vjeçarë, nuk u nxorën fare para trupës gjykuese për shkak të moshës së tyre minorene.

Gjykata e Tiranës pranoi masën e sigurisë së kërkuar nga Prokuroria, duke i lënë të katërt në “arrest me burg”, edhe pse mbrojtja kishte kërkuar masë më të lehtë për të miturit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Bëri testin, dalin përgjigjet për vëllain e kryeministrit

Tashmë ka shkuar në pesë numri i lojtarëve të infektuar me koronavirus te Partizani, para derbit të kryeqytetit. Deian Boldor dhe Besnik Ferati ishin...

Do kandidojë për president, Kanye West raportohet se po lufton me bipolaritetin (FOTO)

Ylli i muzikës Kanye West, producent dhe sipërmarrës i njohur, njoftoi në Twitter se synon të kandidojë për president të Shteteve të Bashkuara këtë...

“E dinim që do vinte si Çeço!”, Lefter Maliqi lëshon paralajmërimin e fortë për Ramën

Deputeti Lefter Maliqi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan se kryeministri Rama është detyruar të pranojë e miratojë marrëveshjen e 5...

Punonjësja e infektuar, mbyllet kopshti i parë në Tiranë

Numri i të infektuarve po njeh rritje. Duket sikur situata nuk po menaxhohet mirë, e pavarësisht thirrjes së instancave të larta, kurba njeh vetëm...

Sot takimi i shumëpritur, Hoti dhe Vuçiç ballafaqohen virtualisht në praninë e Macron dhe Merkel

Samiti i paralajmëruar për një kohë të gjatë nga Franca dhe Gjermania me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, do të zhvillohet virtualisht sot. Kjo shënon...