Futbollisti shqiptar shtang Napolin me supergolin e tij (Video)

Talenti me origjinë shqiptare, Nedim Bajrami i cili aktivizohet në rradhët e skuadrës së Empolit ka realizuar një supergol ndaj Napolit në fazën e 1/8 të Kupës së Italisë, e cila skuadra e kaltër është duke kryesuar 2-1.

Mesfushori me origjinë shqiptare realizoi golin e barazimit të përkohshëm në minutën e 33′.

Bajrami i cili ka lindur në Tetovë por është me pasaportë zvicerane aktivizohet si trekuartist dhe është transferuar definitivisht nga Grasshopersi tek Empoli pas një sezoni i huazuar dhe tashmë skuadra toskane zotëron totalisht kartonin e tij.

21-vjeçari është rritur në akademinë e Grasshopersit dhe aktivizohet dhe tek U-21 i Zvicrës.