E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Futbollisti shqiptar shtang Napolin me supergolin e tij (Video)

Talenti me origjinë shqiptare, Nedim Bajrami i cili aktivizohet në rradhët e skuadrës së Empolit ka realizuar një supergol ndaj Napolit në fazën e 1/8 të Kupës së Italisë, e cila skuadra e kaltër është duke kryesuar 2-1.

Mesfushori me origjinë shqiptare realizoi golin e barazimit të përkohshëm në minutën e 33′.

Bajrami i cili ka lindur në Tetovë por është me pasaportë zvicerane aktivizohet si trekuartist dhe është transferuar definitivisht nga Grasshopersi tek Empoli pas një sezoni i huazuar dhe tashmë skuadra toskane zotëron totalisht kartonin e tij.

21-vjeçari është rritur në akademinë e Grasshopersit dhe aktivizohet dhe tek U-21 i Zvicrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si ndihmon Google Earth për të luftuar krimet ekologjike

Lista e krimeve që kryhen në sektorin e mjedisit në Lindjen e Mesme është e gjatë: rafineri të improvizuara nafte që lëshojnë tymra duke...

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, 5 viktima nga Covid-19

Pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 353 raste të reja me koronavirus në Kosovë, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). "Rastet e vdekjes...

Rama merr pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi me djalin turk (Video)

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi, Eldës dhe djalit nga Stambolli, Burakut. Ata u takuan gjatë kohës që Buraku...

Ndryshim drastik i ish-lojtarit të Interit, shikoni si është transformuar

Ish-mesfushori i Interit, Fredi Guarin u rikthye në futbollin kolumbian pasi kishte luajtur në liga të ndryshme në Europë përfshirë dhe Italinë, duke kaluar...

A mundet Trumpi ta falë veten?

Teksa po përgatitet që të përfundojë një mandat të trazuar katërvjeçar si president i Shteteve të Bashkuara dhe po përballet me gjykim të mundshëm...