E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Futbollisti shqiptar njofton largimin nga kombëtarja e Zvicrës

Sulmuesi i Wolfsburgut, shqiptari Admir Mehmedi deklaroi tërheqjen nga kombëtarja e Zvicrës në moshën 30 vjeçare. “Kampionati Evropian ishte një pikë e bukur dhe e denjë finishi,” tha ai të. “Unë jam mirënjohës dhe krenar që kam qenë në gjendje të kaloj kaq shumë vite me ekipin kombëtar”.

Mehmedi, i cili u bë baba për herë të tretë të enjten, dha si arsye familjen për vendimin e tij.

Në një dekadë me Zvicrën, Mehmedi ka luajtur 76 herë dhe ka marrë pjesë në Kupën e Botës 2014 së bashku me Kampionatin Evropian 2016 dhe 2020, të shtyrë për këtë vit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Me largimin e Mehmedit tani formacioni i Zvicrës mbetet me dy shqiptarë: Xhaka dhe Shaqiri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...