E enjte, 17 Shtator, 2020
19 C
Tirana

FSHF përcakton datën për rifillimin e sezonit futbollistik

Më të lexuarat

VIDEO/ Shpërthimi në qendër të Tiranës, dyshohet për viktima

Publikohen pamje të reja nga ngjarja e rëndë që u regjistrua sot në kryeqytet, ku një makine iu vendos tritol. Bëhet me dije se ngjarja...

Publikohet bilanci/ Si paraqitet situata nga pandemia në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 3 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me COVID-19 e kanë...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

Shkencëtarët: Ja kur Covid-19 do të bëhet një virus i zakonshëm sezonal

Falë bllokimit të hundëve, kollitjeve dhe ftohjeve të vazhdueshme që shoqërojnë muajt më të ftohtë të vitit, ne të gjithë jemi shumë të njohur...

Norvegjezi që ekzekutoi 77 persona paraqet kërkesë për falje të dënimit

Norvegjezi, Anders Breivik, i cili akuzohet për vrasjen e 77 personave, do të aplikojë për falje të dënimit. “Me kërkesën e tij, unë kam dërguar...

Mediat greke citojnë Ramën për marrëveshjen e detit: U apelua në “Kushtetuese” nga frika e tensioneve

Mediat greke kanë reaguar pas konferencës për Ballkanin perëndimor organizuar nga “The Economics”, në të cilën u komentua edhe marrëveshja e prishur për kufirin...

Drejtoria Detare njofton afrimin e një cikloni, do të ketë erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se moti do të përkeqësohet në zonën e Detit Jon në veri, si rezultat i krijimit të një...

Policia reagon pas denoncimit të Saimir Tahirit, ja çfarë po ndodh me 50-vjeçarin (FOTO)

Pas denoncimit të bërë nga ish-ministri Tahiri, ku demostronte me anë të dy fotove një makinë që tërhiqte zvarrë një qen, një reagim i...

I mori jetën kunatës, policia merr vendimin urgjent për familjen e autorit

Policia ka marrë në mbrojtje familjen e Agron Tanushit, i cili ekzekutoi në sy të fëmijës kunatën e tij Jetmira Hasani. Ngjarja e rëndë...

Shpërthimi tek “Vasil Shanto”, zbardhen pistat ku po hetohet

Zbulohen detaje të tjera lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Bëhet me dije se Preng Gjini, personi që ka mbetur i...

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar datën 3 qershor për rifillimin e sezonit futbollistik.

Vendimi u mor gjatë mbledhjes së mbajtur sot nga presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe dhjetë presidentet e Superligës.

Mirëpo kjo datë e fiksuar nga FSHF kërkon tashmë miratimin nga ana e qeverisë për rifillimin e sezonit futbollistik.

Që nga ora 11:00, të dhjetë presidentët e elitës së futbollit shqiptar nisën diskutimin me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, ku ky i fundit do i njohu me protokollin sanitar final që i kanë paraqitur Ministrisë së Shëndetësisë.

Lexo edhe :   “Libohova u zgjodh për t’i hedhur hi syve FIFA-s dhe UEFA-s”, Fidel Ylli: Duka me grupin e tij të dalin hapur
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rilindje për ditëlindje

Nga Mero Baze Po prisja tia uronte dhe Ilir Meta ditëlindjen Fatos Nanos, që të kompletonte sjelljet e tij të kohëve të fundit, që nuk...

Grupet anarkiste të lidhura me trazirat në 4 qytete amerikane

UASHINGTON - Grupet anti-qeveritare të ekstremit të djathtë në Amerikë, si Boogaloo Boys, kanë përdorur prej kohësh një mori taktikash dhe platformash për të...

Drejtori i CDC-së: Maska siguron mbrojtje më të mirë kundër virusit, sesa një vaksinë

Drejtori i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të SHBA-së, Robert Redfield, është shprehur se vendosja e një maske në fytyrë mund të...

Mustafa paralajmëron: Nëse AAK kushtëzon koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, shprehet se presidenti nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare, PDK-në dhe VV-në. Mustafa tha për EuroNews...

Kreshnik Spahiu: Nuk ishte Turqia ajo që rrëzoi marrëveshjen e 2009

Kreshnik Spahiu ka deklaruar se në rrëzimin e marrëveshjes së Detit në 2009 nga Gjykata Kushtetuese, nuk ka ndikuar Turqia, por SHBA. Në një lidhje...