E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

FOTO/ I dashuri, baba i tre fëmijëve i merr jetën 22-vjeçares

Një balerinë e re u qëllua për vdekje nga i dashuri i saj, i cili më vonë vdiq si pasojë e plagëve të shkaktuara nga vetja, tha policia. Maddie Durdant-Hollamby, 22-vjeç, u gjet nga policia në një pronë në Slate Drive, në Kettering, pak pas orës 1 pasdite të 27 gushtit.

Trupi i Benjamin Green, 41-vjeç, u gjet gjithashtu në të njëjtën pronë, të cilën ai e zotëronte, dhe më parë u konfirmua se të dy kishin qenë në një lidhje.

Policia tha se raportet paraprake pas vdekjes treguan se Durdant-Hollamby vdiq nga plagët me thikë, dhe Green nga plagët e shkaktuara nga thika.

Vdekja e Durdant-Hollamby po trajtohej si vrasje, dhe askush tjetër nuk po kërkohej në lidhje me incidentin. Të dy familjet janë informuar për gjetjet dhe vazhdojnë të mbështeten nga oficerë specialistë.

Miqtë e familjes kanë treguar që çifti kishte diskutuar ndarjen para vrasjes. Maddie ishte me origjinë nga fshati i pasur i Wimblington, Cambridgeshire, ku prindërit e saj, Steve Durdant-Hollamby, 48 vjeç dhe Rachel, 47 janë anëtarë të mirënjohur të komunitetit.

Një mik i z. Durdant-Hollamby i cili po fliste në Parkfield Sports Club të martën, tha për MailOnline: ‘Steve na tha se Maddie nuk ishte aq e lumtur me Ben, dhe kishte folur për përfundimin e lidhjes’.

Ai ishte pothuajse aq i vjetër sa Steve dhe Rachel dhe kishte tre fëmijë nga një martesë e mëparshme, dhe kjo i shqetësonte ata. “Çdo prind do të ishte i shqetësuar nëse vajza e tyre 22-vjeçare do të kthehej në shtëpi me një burrë si ky”.

Ai shtoi: “Steve dhe Rachel janë vetëm në të 40 -at e tyre dhe Ben ishte kështu që unë të kuptoj shqetësimet e tyre”.

Familja e vajzës i bënë homazhe të dielën. Në një deklaratë ata thanë: “Ne jemi absolutisht të shkatërruar nga humbja e Maddie, vajzës, motrës dhe mbesës sonë të bukur. Zemrat tona janë thyer dhe ne nuk mund të fillojmë ta imagjinojmë jetën pa të. Tronditja dhe dhimbja që po ndiejmë është e papërshkrueshme.

Ajo ishte një person i bukur si brenda ashtu edhe jashtë, i cili nuk donte asgjë më shumë se sa të kalonte kohë me familjen dhe miqtë e saj. Maddie ishte një vajzë e re, e kujdesshme, e zhytur në mendime, e cila preku jetën e të gjithëve që takoi.

“Një balerinë e talentuar, talenti i saj krijues vazhdoi gjatë shkollës dhe në karrierën e saj në marketing. Jeta e saj është ndërprerë, ashtu si karriera e saj po lulëzonte. Mendimet tona janë me të gjithë ata që e njihnin dhe e donin Maddie aq shumë sa ne”.

Oficeri i lartë hetues, Kryeinspektori Detektiv Joe Banfield, tha: “Hetimi ynë për vdekjet e Maddie dhe Ben vazhdon, dhe një dosje po përgatitet për mjekun. Ne vazhdojmë të kërkojmë që mediat të lënë familjet dhe miqtë e Maddie dhe Ben për t’u ‘pikëlluar në paqe’ dhe të ndalojnë çdo përpjekje për t’i kontaktuar ata në këtë kohë dëshpërimisht të trishtuar”.

Burimi i lajmit: Dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...