E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Festoi me fanellën e Maradonës, dënohet Lionel Mesi

Leo Mesi është dënuar me 600 euro gjobë për festimin e golit ndaj Osasunës në kampionat, me bluzën e Maradonës.

Pas ndarjes nga jeta të legjendës argjentinase, Mesi i dedikoi atij një gol, teksa pasi shënoi ndaj Osasunës në fundjavë, hoqi bluzën e Barcelonës dhe festoi me fanellën e Maradonës, te Njuells Old Bojs.

Pas kësaj, arbitri e ndëshkoi sulmuesin me karton të verdhë, sipas rregullores. Megjithatë nuk përfundoi këtu, pasi argjentinasi është dënuar edhe nga La Liga, me një gjobë prej 600 eurosh, teksa nuk ka shpëtuar as klubi katalanas. Barcelona është dënuar gjithashtu me një shumë 350 eurosh.

Dy shuma simbolike këto për të dyja palët, duke ditur përfitimet që arkëtojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...