Europa Ligë/ 11 gola në 4 ndeshje, Junajtid dhe Arsenali nuk zhgënjejnë

U luajtën ditën e sotme 4 sfidat e kthimit të vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Europës, teksa u prodhuan në total plot 11 gola.

Roma, Mançester Junajtid, Arsenal dhe Vijareal janë 4 skuadrat që siguruan një biletë për në fazën gjysmëfinale.

U luajtën ditën e sotme 4 sfidat e kthimit të vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Europës, teksa u prodhuan në total plot 11 gola.

Roma, Mançester Junajtid, Arsenal dhe Vijareal janë 4 skuadrat që siguruan një biletë për në fazën gjysmëfinale.

Rezultatet

ROMA-AJAKS 1-1

Xheko 72′ / Brobei 49′ 

MANÇESTER JUNAJTID – GRANADA 1-0

Kavani 6′  

SLAVIA PRAGË – ARSENAL 0-4

Pepe 18′, Lakazet 21′ (P), 77′, Saka 24′ 

VIJAREAL – DINAMO ZAGREB 2-1

Alkaser 36′ , Moreno 43′  / Orsiç 75′