E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Euro 2020/ Republika Çeke eleminon Holandën e De Boer

Republika Çeke kalon në çerekfinale me një fitore 2-0 ndaj Holandës.

Kartoni i kuq i Matthijs de Ligt padyshim mund të konsiderohet momenti kryesor, por gjithashtu kishte një mundësi të humbur nga Donyell Malen me fillimin e pjesës së dytë.

Sidoqoftë, Republika Çeke ishte e aftë në shfrytëzimin e avantazhit numerik dhe qëllimet e tyre u përmbushën me dy gola nga Holes dhe Shik.

Ata do të takohen me Danimarkën në raundin tjetër dhe patjetër do të kërkojnë shanset e tyre për më pasi mposhtin ekipin e Frank de Boer-it!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...