E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Enrique Iglesias, artisti latin më i mirë i të gjitha kohërave

Enrique Iglesias është shpallur artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave, sipas Billboard Latin Music Awards 2020. Lajmi u njoftua nga Telemundo dhe Billboard, në pritje të mbrëmjes zyrtare që do të zhvillohet më 21 tetor në Qendrën BB&T në Sunrise, Florida, transmetuar nga Telemundo.

Enrique numëron më shumë se 40 hite, mbi 17 miliardë klikime dhe mbi 10 miliardë njerëz të pranishëm në koncertet e tij. Në 2021 Enrique ka planifikuar një tur prej 25 shfaqjesh në Amerikë me Ricky Martin, megjithatë çdo gjë varet nga pandemia.

“Enrique është një ikonë, një yll botëror, një profesionist i stilit të lartë dhe më e rëndësishmja dhe çuditërisht, një person fantastik. Muzika e tij ka pushtuar më shumë se një brez. Ky çmim shumë i merituar është një dëshmi e ndikimit të tij të vazhdueshëm. Është një nder për ne në Sony Music të punojmë me të. Urime“, tha Afo Verde, president dhe CEO i Sony Music Latin Iberia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...