E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Ekzekutohen gjashtë persona në Kroaci, autori vetëvritet

Gjashtë persona janë qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Kroaci, ndërsa policia në Zagreb konfirmoi se autori i krimit kreu vetëvrasje. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kajzerica të kryeqytetit kroat, rreth orës 21:30.

Sipas mediave vendase, viktima janë dy burra, tri gra dhe një fëmijë 10 vjeç. I vetmi që i mbijetoi kësaj masakre është një fëmijë shtatëmuajsh. Ndërkohë, raportohet se vrasësi i dyshuar ishte ish-bashkëshorti i njërës prej viktimave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...